VALİ ÖMER FARUK COŞKUN, HUZUREVİNDE DÜZENLENEN KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİNE KATILDI 
 
100 günlük eylem planı çerçevesinde Osmaniye’de "Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetinin Değerlendirilmesi" Programı ve "Okul Destek Projesi" kapsamında çocuklarımız yaşlılara kitap okuyor etkinliği Huzurevinde düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe, Vali Ömer Faruk Coşkun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun ve Sosyal Ekonomik Destek alan ailelerin çocukları, Çocuk Hakları İl Komitesi üyeleri ve Suriyeli çocuklar katıldı.
 
 Yapılan etkinlik hakkında bilgi veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Etkinlik kapsamında kurumumuzun desteklediği Suriyeli ve Türk çocuklarımızın  sosyal uyum ve farkındalık adına İl Kütüphanesine kayıtlarının yapıldığını, ardından kütüphane tanıtılarak, etkili kitap okuma ve bilinçli bilgisayar kullanımı üzerine bilgi verildiğini söyledi. Coşkun, "Çocuklarımız huzurevi ortamını gözlemleyip, yaşlılara kütüphaneden severek ödünç aldıkları kitapları  okuyacaklardır. Aynı zamanda yaşlılarla bocce oynayarak ve hoş sohbetler  ederek eğlenceli vakit geçireceklerdir. Programın sonunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın 100 temel eseri arası bulunan Ali Fuad Başgil'in Gençlerle Baş başa adlı kitabı kıymetli yaşlılarımıza ve çocuklara hediye edilecektir” diye konuştu.
 
        Vali Ömer Faruk Coşkun,  Huzurevi sakinleri ve çocuklar ile yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti. Bu tür etkinliklerde, fırsat buldukça, büyüklerimiz ve çocuklarla birlikte olmaya çalışacaklarını ifade eden Vali Coşkun, büyüklerimize ve çocuklarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam temenni ederek, çocuklara yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.
 
        Huzurevi sakinleri ve çocuklar ise Vali Ömer Faruk Coşkun’a teşekkür ettiler.
 
 
 
 
İSAY2 Galeri