OSMANİYE BELEDİYESİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ KAPSAMINDA 320 KONUTUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Osmaniye Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 320 konutun temeli törenle atıldı. Yeşilyurt Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Katsal, Suat Önal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Garnizon Komutanı ve 39. Mknz.P.Tug.K.Yrd. Kurmay Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, TOKİ Uygulama Şube Müdürü İbrahim Yeşilyurt, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda Osmaniyeli katıldı.

 

Temel atma töreni Osmaniye’nin mahalli sanatçısı Yunus Gülşa’nın mini konseriyle başladı. Daha sonra Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı ve Osmaniye Folklor Araştırma Derneği Halk Oyunları ekibi gösterilerini sergilediler.

 

Törenin açılış konuşmasını TOKİ Uygulama Şube Müdürü
İbrahim Yeşilyurt yaptı. Yeşilyurt, TOKİ’nin 1984 yılında kurulduğunu ve bugüne dek 520 bin adet konut yapımına ulaştığını kaydederek; “Osmaniye genelinde toplam 9 şantiyede 1630 konut 2 okul, 3 cami,  4 ticaret merkezi ve 2 hastane uygulaması başlatılmış olup bunlardan 1310 adet konut tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilmiştir. Bugün temelini atacağımız konutların Osmaniye’ye hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 

Törenin devamında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara ise, Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovmasının 90. yıldönümü kutlama etkinliklerini bir hafta süreyle gerçekleştirdiklerini bundaki amaçlarının ise halkın milli şuura sahip olmasının ve bu şuurun gelecek nesillere aktarılmasının sağlanması olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Kara, Yeşilyurt Mahallesi sakinlerinin yaşam koşullarının çok iyi koşullarda olmadığını da kaydederek, önceki belediye başkanı döneminde bu koşulları değiştirmek adına başlatılan projenin bugün temel atma noktasına geldiklerini ifade ederek, bu noktaya gelinmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. Kentsel dönüşümün projelerinin devam edeceğini de kaydeden Belediye Başkanı Kadir Kara, sözlerinin devamında 25 dönümlük alan üzerine yapılacak olan 320 konutun 85 metrekare büyüklüğünde olacağını da sözlerine ekleyerek, zeminin sağlamlaştırılması için konutların yapımında özel bir teknik kullanılacağını söyledi.

 

Törende konuşan Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu ise sömürgeciliğin tarih boyunca çok kan dökülmesine neden olduğunu vurgulayarak; “Bu vahşi, tek dişli canavar medeniyeti 1. Dünya Savaşının sonunda Türk Milletinin binlerce yıldır vatan edindiği Anadolu’dan çıkmasını sağlamak için çok ortaklı bir planla Anadolu’ya saldırdılar. Anadolu’ya saldıranların unuttukları bir şey vardı; O da Türk milletinin sonsuz vatan sevgisiydi. Bugün de sözüm ona medeniyet sahipleri Türkiye üzerine oyunlar oynamaktadırlar. Bu sinsi hain planlar 90 yıl önce olduğu gibi bugün de bozulacak, şanlı bayrağımız her daim vatanımız üzerinde dalgalanacaktır.”dedi. Hasan Hüseyin Türkoğlu, Osmaniye Belediyesine Osmaniye için yapılan tüm projeler için teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

Törende söz alan Osmaniye Milletvekili Suat Önal ise, Kentsel dönüşüm Projesinin temelinin atıldığı bugünün Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovuşunun 90. yıldönümünün kutlandığı günlerde yapılmasının çok anlamlı olduğunu ifade ederek; “Kentsel dönüşüm, şehirlerin daha yaşanabilir, yaşam standardı daha yüksek bir konuma dönüştürülmesidir. Aziz ecdadımızın canlarını feda ederek bizlere emanet ettiği bu güzel şehrimizi ve ülkemizi daha yaşanılır ve daha müreffeh olarak çocuklarımıza emanet etmek hepimizin ortak sorumluluğudur.”dedi.

 

Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal ise yaptığı konuşmada bu milletin fakirinin de zengininin de iyi yaşamaya hakkı olduğunu ve yapılan Kentsel dönüşüm projelerinin tüm dışlanmışlıkların önüne geçmek için uygulandığını ifade ederek, bu projelerin gerçekleştirilmesi için çalışan TOKİ’ye teşekkür etti. Durdu Mehmet Kastal sözlerinin sonunda bugün temeli atılan konutların Osmaniye’ye hayırlı olmasını dileyerek, emeği olan herkese teşekkür etti.

 

VALİ CERRAH: “OSMANİYE’MİZ SÜRATLE MODERN BİR KENT HALİNE GELMEKTEDİR.”

 

Törende konuşan Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovuşunun 90. yıldönümünün pek çok etkinlikle kutlandığını ifade ederek; “90. yıl kutlama etkinliklerimiz içinde bugün 320 konutun temelini atıyoruz. TOKİ bugüne kadar Türkiye genelinde 500 Bin’in üzerinde konut yaparak şehirlerin modernleşmesini ve güzelleşmesini sağladı. Osmaniye’miz süratle modern bir kent haline gelmektedir. Bununla ilgili yol çalışmalarımız devam etmektedir. Bundan önceki yıllara bakıldığında Osmaniye’mizde çok büyük bir değişim olduğu görülmektedir. Bu değişimde emeği geçen Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza Osmaniye halkı adına teşekkür ediyorum.”dedi. Vali Cerrah çevre illerin eski ve gelişmiş iller olduğunu da belirterek; “Osmaniye’mizin etrafındaki modern illere yetişebilmesi için hızla koşması gerekmektedir.”dedi. Karayolları Bölge Müdürlüğünün Kanlıgeçitte modern bir çevre yolunu yaptığını da hatırlatarak; “Otogarın bulunduğu bölgeden şehir merkezine gelen bir çevre yolumuz daha var. Bu çevre yolunun da diğer çevre yoluna birleşmesi lazım. Bu konuda Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Belediye ile olan çalışmalarımız devam ediyor. Yapılan çalışmalar sonucunda çevre yolları birleşecek ve Osmaniye’nin etrafında dönecek bu da gelecekte trafik sorununu ortadan kaldıracaktır.”dedi. Vali Cerrah sözlerinin sonunda Osmaniye’nin modernleşmesine önemli bir katkısı olan Kentsel Dönüşüm Projesinin Osmaniye’ye hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmaların sonunda Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 320 konutun temeli Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal, Suat Önal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Garnizon Komutanı ve 39. Mknz.P.Tug.K.Yrd. Kurmay Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından atıldı.

Diğer Resimler
Dr.Mehmet ODUNCU
Duyuru & Haberler

Zorkun Yaylasına Elektrik Verilmesi

   Zorkun yaylasının OG/AG hat bakımları yapılarak zorkun çarşı merkezine 04.04.2014 tarihinde saat:16:00 itibariyle kontrollü bir şekilde elektrik...

Devamı...

Kilis Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı İlanı-07.04.2014

ASFALTLIK MICIR VE TEMEL MALZEMESİ ALIM İŞİ             Kilis Merkez İlçe ve Bağlı Köylere Hizmet Götürme Birliği...

Devamı...

DOĞAKA İlanı 17.03.2014

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından yapılacak olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ilanı için buraya tıklayınız.

Devamı...

2014 Yılı II. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantı Formları

2014 Yılı II. Dönem Koordinasyon Kurulu Toplantı Formları İçin Tıklayınız

Devamı...

Osmaniye Eski Valisi Sayın Zübeyir Kemelek'in Vefatı

        15.01.2006 - 24.06.2009 tarihleri arasında Osmaniye İlimizde görev yapan Vali Zübeyir Kemelek, 21.02.2014 Cuma günü vefat etmiş...

Devamı...

DOĞAKA İhale İlanı

DOĞAKA (Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı) Bilgisayar Alım İhale İlanı için tıklayınız.

Devamı...

İl Müftülüğü Basın Bildirisi

     12 Ocak Pazar gününü 13 Ocak Pazartesi gününe bağlayan gece âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed...

Devamı...

DOĞAKA 2014 Yılı Mali Destek Programları İlanı

DOĞAKA 2014 Yılı Mali Destek Programları İlanı için tıklayınız.

Devamı...

Osmaniye Valiliği Basın Duyurusu 12.12.2013

Ülkemizde her yıl kış aylarında yüzlerce kişi bilinçsizce yakılan kömür sobaları nedeniyle karbon monoksit zehirlenmesinden yaşamını kaybetmektedir. Karbon...

Devamı...

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Duyurusu

  Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi bünyesinde, bir memurun "seconment" yöntemiyle "program sorumlusu" olarak görevlendirileceğine ilişkin duyuru...

Devamı...

 

 

 OSMANİYE

 OSMANİYE     OSMANİYE