OSMANİYE BELEDİYESİ’NİN KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ KAPSAMINDA 320 KONUTUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Osmaniye Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 320 konutun temeli törenle atıldı. Yeşilyurt Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Katsal, Suat Önal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Garnizon Komutanı ve 39. Mknz.P.Tug.K.Yrd. Kurmay Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı Kadir Kara, İl Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren, TOKİ Uygulama Şube Müdürü İbrahim Yeşilyurt, Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri, Sivil toplum Kuruluşları Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ve çok sayıda Osmaniyeli katıldı.

 

Temel atma töreni Osmaniye’nin mahalli sanatçısı Yunus Gülşa’nın mini konseriyle başladı. Daha sonra Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı ve Osmaniye Folklor Araştırma Derneği Halk Oyunları ekibi gösterilerini sergilediler.

 

Törenin açılış konuşmasını TOKİ Uygulama Şube Müdürü
İbrahim Yeşilyurt yaptı. Yeşilyurt, TOKİ’nin 1984 yılında kurulduğunu ve bugüne dek 520 bin adet konut yapımına ulaştığını kaydederek; “Osmaniye genelinde toplam 9 şantiyede 1630 konut 2 okul, 3 cami,  4 ticaret merkezi ve 2 hastane uygulaması başlatılmış olup bunlardan 1310 adet konut tamamlanmış ve sahiplerine teslim edilmiştir. Bugün temelini atacağımız konutların Osmaniye’ye hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

 

Törenin devamında konuşan Belediye Başkanı Kadir Kara ise, Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovmasının 90. yıldönümü kutlama etkinliklerini bir hafta süreyle gerçekleştirdiklerini bundaki amaçlarının ise halkın milli şuura sahip olmasının ve bu şuurun gelecek nesillere aktarılmasının sağlanması olduğunu söyledi. Belediye Başkanı Kara, Yeşilyurt Mahallesi sakinlerinin yaşam koşullarının çok iyi koşullarda olmadığını da kaydederek, önceki belediye başkanı döneminde bu koşulları değiştirmek adına başlatılan projenin bugün temel atma noktasına geldiklerini ifade ederek, bu noktaya gelinmesinde emeği olan herkese teşekkür etti. Kentsel dönüşümün projelerinin devam edeceğini de kaydeden Belediye Başkanı Kadir Kara, sözlerinin devamında 25 dönümlük alan üzerine yapılacak olan 320 konutun 85 metrekare büyüklüğünde olacağını da sözlerine ekleyerek, zeminin sağlamlaştırılması için konutların yapımında özel bir teknik kullanılacağını söyledi.

 

Törende konuşan Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu ise sömürgeciliğin tarih boyunca çok kan dökülmesine neden olduğunu vurgulayarak; “Bu vahşi, tek dişli canavar medeniyeti 1. Dünya Savaşının sonunda Türk Milletinin binlerce yıldır vatan edindiği Anadolu’dan çıkmasını sağlamak için çok ortaklı bir planla Anadolu’ya saldırdılar. Anadolu’ya saldıranların unuttukları bir şey vardı; O da Türk milletinin sonsuz vatan sevgisiydi. Bugün de sözüm ona medeniyet sahipleri Türkiye üzerine oyunlar oynamaktadırlar. Bu sinsi hain planlar 90 yıl önce olduğu gibi bugün de bozulacak, şanlı bayrağımız her daim vatanımız üzerinde dalgalanacaktır.”dedi. Hasan Hüseyin Türkoğlu, Osmaniye Belediyesine Osmaniye için yapılan tüm projeler için teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

 

Törende söz alan Osmaniye Milletvekili Suat Önal ise, Kentsel dönüşüm Projesinin temelinin atıldığı bugünün Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovuşunun 90. yıldönümünün kutlandığı günlerde yapılmasının çok anlamlı olduğunu ifade ederek; “Kentsel dönüşüm, şehirlerin daha yaşanabilir, yaşam standardı daha yüksek bir konuma dönüştürülmesidir. Aziz ecdadımızın canlarını feda ederek bizlere emanet ettiği bu güzel şehrimizi ve ülkemizi daha yaşanılır ve daha müreffeh olarak çocuklarımıza emanet etmek hepimizin ortak sorumluluğudur.”dedi.

 

Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal ise yaptığı konuşmada bu milletin fakirinin de zengininin de iyi yaşamaya hakkı olduğunu ve yapılan Kentsel dönüşüm projelerinin tüm dışlanmışlıkların önüne geçmek için uygulandığını ifade ederek, bu projelerin gerçekleştirilmesi için çalışan TOKİ’ye teşekkür etti. Durdu Mehmet Kastal sözlerinin sonunda bugün temeli atılan konutların Osmaniye’ye hayırlı olmasını dileyerek, emeği olan herkese teşekkür etti.

 

VALİ CERRAH: “OSMANİYE’MİZ SÜRATLE MODERN BİR KENT HALİNE GELMEKTEDİR.”

 

Törende konuşan Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye’nin düşmanı ilinden kovuşunun 90. yıldönümünün pek çok etkinlikle kutlandığını ifade ederek; “90. yıl kutlama etkinliklerimiz içinde bugün 320 konutun temelini atıyoruz. TOKİ bugüne kadar Türkiye genelinde 500 Bin’in üzerinde konut yaparak şehirlerin modernleşmesini ve güzelleşmesini sağladı. Osmaniye’miz süratle modern bir kent haline gelmektedir. Bununla ilgili yol çalışmalarımız devam etmektedir. Bundan önceki yıllara bakıldığında Osmaniye’mizde çok büyük bir değişim olduğu görülmektedir. Bu değişimde emeği geçen Bakanlarımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımıza Osmaniye halkı adına teşekkür ediyorum.”dedi. Vali Cerrah çevre illerin eski ve gelişmiş iller olduğunu da belirterek; “Osmaniye’mizin etrafındaki modern illere yetişebilmesi için hızla koşması gerekmektedir.”dedi. Karayolları Bölge Müdürlüğünün Kanlıgeçitte modern bir çevre yolunu yaptığını da hatırlatarak; “Otogarın bulunduğu bölgeden şehir merkezine gelen bir çevre yolumuz daha var. Bu çevre yolunun da diğer çevre yoluna birleşmesi lazım. Bu konuda Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Belediye ile olan çalışmalarımız devam ediyor. Yapılan çalışmalar sonucunda çevre yolları birleşecek ve Osmaniye’nin etrafında dönecek bu da gelecekte trafik sorununu ortadan kaldıracaktır.”dedi. Vali Cerrah sözlerinin sonunda Osmaniye’nin modernleşmesine önemli bir katkısı olan Kentsel Dönüşüm Projesinin Osmaniye’ye hayırlı olmasını diledi.

 

Konuşmaların sonunda Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde 320 konutun temeli Vali Celalettin Cerrah, Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal, Suat Önal, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Garnizon Komutanı ve 39. Mknz.P.Tug.K.Yrd. Kurmay Albay Uğur Özbek, Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından atıldı.

Diğer Resimler
Kerem AL
Duyuru & Haberler

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü İhale İlanı 25.05.2015

  İlimiz Osmaniye Konaklama Tesislerinde Suriyeli misafirlerin hizmetlerinde kullanılmak üzere 25.05.2015 tarihinde saat: 14:00'da pazarlık usulü ile "4 adet Minibüs ve 8...

Devamı...

2015 Yılı İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına İlişkin Yazılar

2015 Yılı İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına İlişkin Yazılar:   1- Osmaniye Valiliği 2015 Yılı Görevde Yükselme...

Devamı...

Hasanbeyli İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale İlanı

Köprü İlave, Trapez Kanal, Beton Yol ve Ricat Yapım İşi ihale ilanı için tıklayınız.

Devamı...

Kadirli Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale İlanları 20 Mayıs 2015

İhale İlanı 1 için tıklayınız. İhale İlanı 2 için tıklayınız.

Devamı...

Osmaniye Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale İlanı 14.05.2015

Osmaniye Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği Karaçay Rekreasyon Alanı Yapımı İşi  İhale İlan için tıklayınız.

Devamı...

Osmaniye İl Müftülüğü Üç Aylar ve Regaib Kandili Basın Bildirisi 24.04.2015

23 Nisan 2015 Perşembe gününü Cumaya bağlayan gece, mübarek Regaib Kandilidir. Bu kandil, dini literatürümüzde üç aylar olarak bilinen, Recep ayı...

Devamı...

Osmaniye Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale İlanı 30.04.2015

Osmaniye Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin Mıcır ve Filler alım ihale ilanı için tıklayınız.

Devamı...

Kilis İli Merkez İlçe ve Köylere Hizmet Götürme Birliği İhale İlanlarıı

İhale İlanı 1 için tıklayınız. İhale İlanı 2 için tıklayınız. İhale İlanı 3 için tıklayınız.

Devamı...

İL MÜFTÜLÜĞÜ KUTLU DOĞUM HAFTASI BASIN BİLDİRİSİ

Diyanet İşleri Başkanlığınca, 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası  teması “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” olarak belirlenmiş olup , ilgili basın bildirisi...

Devamı...

İçişleri Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Duyurusu

Sınav Müracaat Tarihinden Önce Adaylar Tarafından Yapılması Gereken İş ve İşlemler Listesi İçin Tıklayınız.

Devamı...

 

 

 OSMANİYE

 OSMANİYE     OSMANİYE